fbpx

Video

 
video2
 

Zarabiaj Głosem!

Emocje w głosie!

Kobieta o imieniu Ona, mężczyzna o imieniu On. Ona: emocje, emocje, emocje. On total blokal. Ona manifestuje emocje i ją słyszalne w jej głosie i mówieniu, on je ukrywa. A co z tego wynika?


3 błędy w mówieniu.

Wakacje. Plaża. W głowie dźwięczy ci piosenka Rycha Rynkowskiego „Dziewczyny lubią brąz”. Widzisz dziewczynę, z którą chcesz zatańczyć. Wyciągasz rękę, kobieta również i już jesteście w tańcu. A co się dzieje dalej? Posłuchaj o 3 często popełnianych błędach w rozmowie, prezentacjach czy na parkiecie:)


Unikaj monotonii w głosie!

Kawiarnia. Lubią rozmawiać: Ona księgowa, On finansista. Łączy ich logika, pragmatyzm, racjonalne myślenie. Łączy ich przekonanie, że emocje w głosie to strata czasu i energii i mówią monotonnie. Do kawiarni wpada ich znajoma dziennikarka. A co się wydarzyło?


Zmieniaj swój głos.

Mów barwie i w sposób urozmaicony!
Głos można zmieniać na wiele sposobów jeśli pozwolimy mu korzystać z jego potencjału. Kiedy nasz głos zmienia się, coś się w nim dzieje wówczas wzbudzamy zaciekawienie wśród słuchaczy, zwiększa się ich uwaga a rezultatem jest nasz skuteczny przekaz?


Kiedy kobieta obniża głos

Ogród. Pod jabłonią stoi Emma – zjawiskowa kobieta. Posłuchaj o subtelnościach jakie dzieją się w głosie gdy zaiskrzy między kobietą a mężczyzną i potwierdzają to badania naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego. Do ogrodu wchodzi George – podobny do aktora Georga Clooney’a i co dalej?


Paszczodźwięki czyli rozgrzewka.

Masz silne nerwy?
Moja twarz ulegnie przeobrażeniom. Zwykle robię to w ukryciu. Zanim włączysz mikrofon czy uruchomisz czerwony przycisk w kamerze, Twój aparat mowy ma być rozgrzany. Dowiedz się dlaczego warto ćwiczyć rozgrzewkę i jak to robić? Baw się dobrze.


Co to jest pierwsze wrażenie głosowe?

Impreza. Co za szczęście, pomyślałam widząc idącego w moim kierunku aktora Ryana Goslinga.
Czy wywarłam na nim dobre pierwsze wrażenie, a on na mnie? Pamiętaj! Każdy z nas odruchowo reaguje na głos naszego rozmówcy. Reaguje na brzmienie głosu i jego ton.