fbpx

OPINIE

„Warsztaty „Zarabiaj Głosem” pozwalają dosłownie „Zarabiać”. Głosem sprzedajemy naszą wiedzę, usługi, stajemy się lepszym szefem, pracownikiem. Dziś nie boję się swojego głosu, jestem pewna siebie, energiczna.”

Z całego serca polecam zajęcia „Zarabiaj Głosem, prowadzone przez Magdalenę Wadowską. Jest moim przewodnikiem w jaki sposób zaakceptować siebie a przede wszystkim swój głos. Wskazała mi metody pracy nad własnym głosem, który w moim zawodzie jest bardzo ważny. Podejmując decyzję o podjęciu kursu u Pani Magdaleny bardzo się bałam. Mój głos pomimo wieku nadal był dziecinny, mało przekonujący a przede wszystkim brakowało w nim pewności. Pierwsze zajęcia były dla mnie bardzo trudne, ponieważ proces nad moim głosem musiał rozpocząć się od mojej głowy. Tak głowa to centrum w jaki sposób posłużymy się głosem. Głowa to centrum naszego życia zawodowego, prywatnego. Mówiąc do słuchaczy przekazujemy treść jak również dajemy cząstkę siebie. Musimy panować nad emocjami, posiadać umiejętności prowadzenia rozmowy, tonacji głosu. Musimy wiedzieć kiedy co chcemy przekazać i w jaki sposób. Głos to siła. Z tygodnia na tydzień stawałam się coraz lepszym człowiekiem, byłam pewniejsza tego co mówię i w jaki sposób mówię. Zajęcia z Panią Magdaleną na pozór proste i łatwe, ale pozwalające na wyzwolenie swoich pokładów wiedzy, umiejętności. Zajęcia uświadomiły mi że praca nad głosem musi odbywać się każdego dnia, byśmy byli bardziej atrakcyjni w środowisku w jakim funkcjonujemy.

Zajęcia kształtują nasze dotychczasowe zdobyte umiejętności a nadto pozwalają na jeszcze większy własny rozwój. Komunikacja nie sprawia mi trudności, nawet podczas publicznych wystąpień. Zdecydowanie polecam. Magdalena to nie tylko wspaniały nauczyciel, ale również wspaniała Kobieta, która potrafi dzielić się swoją wiedzą! Zajęcia to nie tylko sucha teoria, to praktyka, rozmowy, ćwiczenia a także pewnego rodzaju terapia, która zaczyna się w naszej głowie, a kończy na głosie, którym wreszcie potrafimy się posługiwać.

BARBARA

RADCA PRAWNY

„Zdobyłam odwagę, by otworzyć się bardziej na wystąpienia publiczne i odkrywać lepiej magię swojej barwy głosu.”

Gorąco polecam warsztaty i sesje z Magdą! Jestem wykładowcą akademickim.
Magdę cenię nie tylko za profesjonalizm, ale także za ciepło, życzliwość i niesamowitą energię, którą emanowała na każdym naszym spotkaniu. Dodawało mi to sił do działania i brania życie w swoje ręce.

Magdę poleciła mi koleżanka dziennikarka telewizyjna ( wcześniej też uczestniczyła w warsztatach u Magdy). Chciałam poćwiczyć swój głos, aby docierał do szerszej publiczności, ale również po to, abym ja czułam się lepiej sama ze sobą i z tym, co mówię i jak mówię.

W mojej grupie spotkałam fantastyczne osoby, dzięki którym miałam odwagę otworzyć się bardziej na wystąpienia publiczne i odkrywać lepiej magię swojej barwy głosu i to, co mam do zaoferowania innym. Czekam z niecierpliwością na kolejną serię warsztatów 🙂

ANNA

WYKŁADOWCA AKADEMICKI

„Wiedza jaką zdobyłam na zajęciach z Magdaleną zmieniły na lepsze jakość wykonywanej przeze mnie pracy.”

Jestem terapeutką /hipnoterapetką. Niesamowicie wartościowy warsztat, który bardzo dużo mi uświadomił i wiele wniósł w moje życie. Wiedza jaką zdobyłam na zajęciach z Magdaleną zmieniły na lepsze, jakość wykonywanej przeze mnie pracy.

Ćwiczenia bezcenne, korzystam cały czas. Cudowna osobowość Magdaleny motywuje!🧡 Ćwiczenia zawsze robiłam z chęcią i zapałem. Polecam wszystkim niezależnie czym się zajmują. Magdaleno dziękuję !”

ANNA

TERAPEUTKA / HIPNOTERAPETKA

„Nauczyłam jak wydobywać dźwięki brzmiące spójnie, pewnie, autentycznie, profesjonalnie, trafiające nie tylko do ucha, ale i serca słuchacza.”

Zarabiaj głosem – dlaczego wybrałam ten kurs?
Można by powiedzieć, że zarabiam głosem już od 25 lat.
Pomimo świadomość głosu, oddychania, przez tyle lat można za bardzo przywyknąć do poziomu i sposobu mówienia do ściśle określonej grupy. W moim przypadku to dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Ale co zrobić, jeśli chce się brzmieć profesjonalnie dla innej grupy docelowej?
Bliskie jest mi powiedzenie „Kiedy uczeń jest gotowy, znajdzie się i nauczyciel”. I tak oto, spotkałam w wirtualnym świecie (przez Fb) Magdalenę Wadowską – Trenerkę głosu, wystąpień z 20-letnim doświadczeniem radiowym. Z przyjemnością zostałam jej uczennicą.

Trenerka głosu, przekonuje, że praca nad nim to nie tylko domena wokalistów czy mówców – to pierwszy krok do swobodnego wyrażania swoich myśli, emocji i uczuć, a przede wszystkim do zarabiania. I przyznam się – to mnie najbardziej skusiło…
Poznanie i zaakceptowanie swojego głosu wpływa na szacunek do siebie, do tego, co czujemy i przeżywamy, pozwala otworzyć się na swoje potrzeby. Zdecydowanie wzrasta pewność siebie i uważność na innych, bo jest większa świadomość, co słychać w głosie drugiego człowieka.

Tego mogłam doświadczyć razem z innymi kursantkami – nasze głosy po ćwiczeniach oddechowych, artykulacyjnych, intonacyjnych zmieniały się z zajęć na zajęcia. Magdalena Wadowska z troską i uważnością na każdą z nas nauczyła jak wydobywać dźwięki brzmiące spójnie, pewnie, autentycznie, profesjonalnie, trafiające nie tylko do ucha, ale i serca słuchacza.

SYLWIA

NAUCZYCIELKA/TRENERKA MENTALNA

„Zdobyłam pewność siebie nie tylko w przemówieniach, ale w relacjach, w pracy, pewność w mojej twórczości.”

Jestem wykładowcą akademickim, kuratorem wystaw oraz twórcą. Do Magdy trafiłam najpierw z czystej ciekawości na webinar prowadzony na jej stronie FB, a potem na kurs.
To było najlepsze co mogłam dla siebie zrobić. Po latach pracy głosem, miałam wrażenie, że „wszystko już wiem i jedynie chcę poprawić oddech oraz przypomnieć sobie kilka technik”. Magda błyskawicznie wyłapała i nazwała, że moje problemy z przemówieniami publicznymi, „otwieraniem” wystaw nie są kwestią „nieobycia ze sceną”, a właśnie nieświadomością, nieznajomością swojego głosu.

Ćwiczenia podczas kursu, dodały mi pewności siebie nie tylko w przemówieniach. Wiedza tam zdobyta również przełożyła się to na pewność w relacjach, w pracy, pewność w mojej twórczości.
Po spotkaniach i wspólnych ćwiczeniach nie tylko poznałam siłę własnego głosu, co odkryłam i nauczyłam się jego skali oraz możliwości.

Teraz mam wrażenie, że pewniej stąpam po ziemi, a napotykanie przeciwności czy wyzwania są tylko przyjemną bryzą i dodatkowym potwierdzeniem, że jestem na właściwej drodze.
Mogłoby się wydawać, że przecież to były jedynie ćwiczenia z emisji głosu.

KATARZYNA

TWÓRCA/WYKŁADOWCA AKADEMICKI

„Mój głos stał się wyrazisty, świadomy, autentyczny, nabrałam lekkości w mówieniu. Potrafię mówić różnorodnie, w zależności od tego, czego wymaga ode mnie dana sytuacja.”

Zdecydowałam się na warsztaty z Magdą, bo choć pracuję głosem na co dzień, to miałam z nim spore problemy. Jestem dziennikarką radiową. Mój problem dotyczył szybkiej męczliwości przy nagrywaniu siebie, swoich relacji, poradników, krótko mówiąc, czytając do mikrofonu często dostawałam zadyszki. Dodatkowo, kiedy mówiłam dłużej zwyczajnie bolały mnie mięśnie oplatające gardło. No i ostatnia sprawa, chyba najważniejsza, to czystość i głębia brzmienia.

Często podczas nagrań, chcąc mówić szybko, mówiłam niewyraźnie i jakby nieświadomie. Już podczas pierwszych zajęć z Magdą nauczyłam się, jak należy prawidłowo oddychać, by prawidłowo mówić, jak rozgrzać mięśnie, by rozgrzać sam głos, jakie wykonywać ćwiczenia, żeby się rozluźnić, aby nasz głos był naturalny. Kolejne spotkania były już tylko utrwalaniem wiadomości i wprowadzaniem wskazań do praktyki. Mój głos stał się wyrazisty, świadomy, autentyczny, a ja nabrałam lekkości w mówieniu. Potrafię mówić też różnorodnie, w zależności od tego, czego wymaga ode mnie dana sytuacja. Jestem również gotowa na publiczne wystąpienia, co kiedyś w ogóle nie wchodziło u mnie w grę.

Podsumowując, warsztaty z Magdą sprawiły, że pokochałam swój głos. Wiem, że mogę pracować głosem o wiele pełniej niż było to dotychczas, w dodatku wszystko dzieje się naturalnie, świadomie. Cudowna atmosfera spotkań, ciągłe wskazówki i bezcenne rady Magdy sprawiły, że zmienił się nie tylko mój głos, ale wraz z nim już zmienia się całe moje życie…
Magdo – dziękuję – jesteś wspaniała w tym co robisz!

KATARZYNA HERBUŚ

DZIENNIKARKA RADIOWA

„To był pierwszy, ważny krok, by w końcu zauważyć, docenić i wreszcie użyć mojego głosu, przez co, w konsekwencji, nabrać pewności siebie.”

Na warsztaty „Zarabiaj głosem” trafiłam w internecie. Zaczęło się od darmowego webinaru prowadzonego przez Magdalenę, gdzie zdałam sobie sprawę, że nie mogę przejść obojętnie wobec tematu. Bardzo zaintrygował mnie proces pracy nad głosem. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza w tym właśnie trudnym momencie mojego życia: na rozdrożu, w sytuacji walki o siebie. Atmosfera małej grupy, mega pozytywne podejście, zaraźliwa energia i to, w jak bardzo zaangażowany sposób Magda dbała o każdego z nas ujęły mnie już na pierwszym spotkaniu. Wciąż pojawiały się nowe zadania i wyzwania, uczenie się jak posługiwać się a nawet „tupnąć glosem” 🙂

Kurs był bardzo interesujący, doświadczenie i kompetencje Prowadzącej nie do podważenia, poza tym oprócz czysto technicznych rzeczy Magdalena przekazał nam o wiele więcej. Eureka: praca nad głosem = praca nad sobą!

Dla mnie osobiście był to pierwszy, ważny krok, by w końcu zauważyć, docenić i wreszcie użyć mojego głosu, przez co, w konsekwencji, nabrać pewności siebie. I wiecie co? Są już pierwsze owoce tej mojej szalonej (…jak to ktoś określił) inwestycji: w najprostszych rozmowach, relacjach czy w końcu w pracy, gdzie wreszcie bardzo świadomie mój głos zaistniał.
Droga prowadzi dalej, kontakt z Magdaleną pozostał i dziś wiem, że mam jej za co dziękować.
Serdecznie Wam polecam to doświadczenie: mocne a zarazem wzruszające spotkanie z własnym głosem.

JOANNA

lektorka/tłumaczka j. włoskiego

„Ze znerwicowanej głosowo i nie tylko kobiety, wykluwała się wraz z każdymi zajęciami, kobieta, która wie czego chce i rozumie otoczenie. Znająca swoje wartości i rozwijająca je.”

Warsztaty z Magdą mogą zmienić całe życie. Oczywiście na lepsze. Tak było w moim przypadku, Choć zwróciłam się do Magdy z prośba o pomoc przy ustawianiu głosu, to jej holistyczne podejście do mnie, dało mi znacznie więcej. Ze znerwicowanej głosowo i nie tylko kobiety, wykluwała się wraz z każdymi zajęciami, kobieta, która wie czego chce i rozumie otoczenie. Znająca swoje wartości i rozwijająca je. Wraz z postępem zajęć, przerabialiśmy moje trudności na wielu poziomach, co miało ścisły wpływ na mój sposób mówienia.

Dodawało mi też z każdymi zajęciami pewności siebie, również tej zawodowej. Polubiłam siebie i poczułam siebie. Zmieniłam też nastawienie do otoczenia. Dużo bardziej zwracam uwagę, co komu z siebie daję, także głosem. Zrozumiałam jak głos jest ważny i zaczęłam się nim bawić. To największe odkrycie. Głos może dawać dużo radości, zwłaszcza gdy pracuje się nim z innymi, którzy nas słuchają.

Nie chodzi mi o zakochanie sie w swoim głosie, a raczej o pewien rodzaj „flirtu głosowego”, bez podtekstów seksualnych, a raczej o ładunek emocjonalny z nim związany. Mogłabym tak jeszcze długo wymieniać zalety współpracy z Magdą, ale raczej namawiam Was, byście sami spróbowali, bo naprawdę warto! Ja polecam je z całego serca Gosia, która stała się Małgorzatą 😉

MAŁGORZATA

dziennikarka radiowa

Warsztaty „Zarabiaj głosem” uświadomiły mi jak istotne jest zarządzanie głosem, uczę się tego i już widzę progres!

Współpraca z Magdą jest momentem zwrotnym w moim rozwoju i rozwoju biznesowym. Magda jest niesamowicie mądrą i świadomą osobą, dzięki czemu współpraca jest wielopoziomowa. Zdecydowałam się na warsztaty i sesje indywidualne dlatego, że głos był dla mnie zawsze ważnym elementem mnie i mojej marki osobistej, czułam, ze potrzebuje „rozwiązać węzeł na gardle”.

Jestem po warsztatach „Zarabiaj głosem”, które uświadomiły mi jak istotne jest zarządzanie głosem, uczę się tego teraz na sesjach indywidualnych i już widzę progres! Szkolę się i praktykuję u Magdy w tym momencie moje wystąpienia na warsztatach i social mediach. To dopiero początek, ale zmiana jest nie do opisania! Polecam z całego serca, Joanna Grabski

JOANNA GRABSKI

MARKA OSOBISTA

„Krok po kroku nauczyłam się pokonywać swoje ograniczenia, wydobywać z wnętrza swój prawdziwy głos, który w efekcie stał się silniejszy, ponieważ zaczęła z niego płynąć żywa energia.”

Magdalena Wadowska uświadomiła mi, że głos ma niezwykłą moc. Dzięki warsztatom w niezwykle pozytywnej atmosferze, zrozumiałam, że głosem mogę więcej. Każda lekcja była dla mnie dużym wyzwaniem, ale trenerka zawsze dawała mi odpowiednią motywację do pracy nad sobą. Powoli, krok po kroku nauczyłam się pokonywać swoje ograniczenia, wydobywać z wnętrza swój prawdziwy głos, który w efekcie stał się silniejszy, ponieważ zaczęła z niego płynąć żywa energia.

Na kursie otrzymałam dużo praktycznych wskazówek „do przepracowania” w kwestii dalszej pracy nad warsztatem operowania głosem. I co najważniejsze, trenerka przekonała mnie, że natura obdarowała mnie pięknym brzmieniem 🙂 dlatego postaram się wykorzystać ten potencjał w pracy zawodowej.

Joanna Zawierucha-Gomułka – plastyk, historyk sztuki i konserwator dzieł sztuki, autorka i wydawca internetowego projektu „Rzeczy Piękne” www.rzeczypiekne.pl gdzie prowadzi rozmowy z artystami i rzemieślnikami o ich twórczości i pasji do rękodzieła.

JOANNA

konserwator dzieł sztuki, autorka internetowego projektu „Rzeczy Piękne”