fbpx

Magdalena Wadowska

Słucham ludzi, idę za dźwiękiem.

Jestem trenerką głosu i wystąpień. Towarzyszę moim klientom na drodze doskonalenia głosu i sztuki mówienia. Z pasją dzielę się wieloletnim doświadczeniem dziennikarskim radiowym i prasowym oraz wykształceniem wokalnym.

W życiu słucham głosu intuicji, które szepcze: „Słuchaj ludzi, idź za dźwiękiem”. Po ukończeniu nauki śpiewu (PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie) i antropologii kulturowej (UJ) zdecydowałam, że będę nagrywała reportaże radiowe. Zostałam dziennikarką Radia Kraków, współpracowałam z Radiową Trójką, Jedynką, Studiem Reportażu i Dokumentu PR, Dużym Formatem GW. Przez blisko 20 lat opowiadałam dźwiękiem świat, prowadziłam programy na żywo, biegałam z reporterskim mikrofonem, przygotowywałam wiadomości motoryzacyjne. Radio jest moją pierwszą pasją. W swoim dorobku mam wiele prestiżowych wyróżnień i nagród: m.in. Grand Press, Grand PIK, nominacja PRIX EUROPA, Dziennikarz Roku 2009: nagroda małopolskich dziennikarzy oraz wyróżnienia za śledcze reportaże prasowe: im. R. Kapuścińskiego PAP, Watergate SDP.

o mnie

Zafascynowana multimediami pierwsza w Polsce zrealizowałam zwizualizowany reportaż radiowy – fotokast. Współpracowałam z radiową Trójką, Jedynką, Dwójką, Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia oraz Dużym Formatem GW.

Jako pierwsza w Polsce dziennikarka upubliczniłam temat tajemniczego i niewyjaśnionego od czasów II wojny światowej zaginięcia dwóch bezcennych dokumentów fundacyjnych UJ Kazimierza Wielkiego z 1364 r. i Władysława Jagiełły z 1400 r. Do dziś poszukuję śladów zaginionych aktów założycielskich UJ i pracuję nad książką.

Potem przyszła potrzeba dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Od lat uczę świadomego zarządzania głosem w biznesie i wystąpień.

Moje autorskie szkolenia łączą dziennikarstwo i warsztat wokalny. Tworzę kursy z tematyki wystąpień publicznych online/offline oraz zarządzania głosem w biznesie.

Moimi klientami są m.in.: przedsiębiorcy, sprzedawcy, menagerowie, wykładowcy, naukowcy (fizyk jądrowy, matematyczka, fonolożka), dziennikarze i wszyscy, którzy chcą doskonalić swój głos i sztukę mówienia.