fbpx

Reportaże

Moją pierwszą pasją jest reportaż radiowy, a drugą głos.
Pożarte czy skradzione – tajemnica krakowskiego skarbu” – 2015
R

Radiowy reportaż śledczy o tajemniczych i niewyjaśnionych okolicznościach zaginięcia w czasie II wojny światowej dwóch bezcennych dla dziedzictwa kultury polskiej dokumentów fundacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego K. Wielkiego z 1364 r. i Wł. Jagiełły z 1400 r.

R

"BIEDA" - Grand Press, 2013

Reportaż o matce 7- ga dzieci, która z wyłudzania pomocy charytatywnej uczyniła swój sposób na życie. W internecie publikowała nieprawdziwe, a łapiące za serce historie na temat chorób jakie spotykały ją i jej dzieci.

R

"ROZMOWA": I nagroda w konkursie na Artystyczną Formę Radiową Grand PiK 2011, nominacja do PRIX EUROPA 2011

30-letniego Jacka poznałam 3 tygodnie przed jego śmiercią…

Nagroda za „za precyzyjną, ascetyczną formę, która pozwala dotknąć istoty najważniejszych pytań dotyczących życia i śmierci oraz za uniwersalizm historii człowieka, który pyta o sens życia.”

R

„Najdroższy Tateniek – opowieść katyńska”: Newsreportaż 2009, Newsweek, I miejsce w kat. fotokast

Opowieść o wielkiej miłości przerwanej wojną. Główna bohaterka 95-letnia Michalina wspomina czas rozstania z mężem w dniu 3.09.1945 r. będąc w 9-tym miesiącu ciąży. Tamtego dnia zaczęła pisać pamiętnik do męża, a skończyła w dniu jego śmierci w Katyniu, czego nie wiedziała.

R

„Sopranista”: Studio Reportażu i Dokumentu PR „Polska i Świat 2003”, I nagroda w kat. Debiuty

„Za wyszukanie oryginalnego bohatera i poruszenie ważnego tematu lęku wywołanego innością, który może prowadzić do świadomego zaprzepaszczenia talentu za cenę społecznej akceptacji.”